2012 m. vasario 18 d., šeštadienis

Šokoladiniai javainiai

O viskas prasidėjo taip....penktadienį ilgai sukau galvą kaip čia pasisaldinus savaitgalį ir jau buvau nusprendus šeštadienį kepti skaniąsias migdolines tartaletes su maskarpone, mmmm....kaip jų norėjosi, tačiau.... Šeštadienio rytą nubudau ganėtinai anksti ir kažkaip keistai besijausdama nusprendžiau dėl visa pikto pasimatuoti temperatūrą ir deja.....termometro stulpelis patvirtino mano keistą savijautą... apsirgau :( et :( Anei jėgų, anei balso, anei nuotaikos, galvą skauda bet kažko vis tiek norisi... Ir štai atsiminiau pas Viktoriją dar seniai seniai užmatytus šokoladinius javainius, kurių taip ir nebuvau dar išbandžius. Kadangi gamybos procesas labai trumpas ir nereikalaujantis didelių pastangų ilgai nelaukus ir kaklą apsirišus papildomomis šildomomis priemonėmis patraukiau virtuvės link.

Šiems javainiams pasigaminti man prireikė:
22 cm kvadratinei kepimo formai reikės:

200 g avižinių dribsnių
25 g kokoso drožlių
140 g sviesto
50 g rudojo cukraus
5 v. š. auksaspalvio sirupo (neturėjau, tad jį pakeičiau 3 kupinais šaukštais medaus ir labai tiko)
100 g migdolų
50 g lazdyno riešutų
85 g juodojo šokolado

Riešutus pakepinam sausoje keptuvėje ir stambiai sukapojam. Sumaišome su avižiniais dribsniais ir kokoso drožlėmis.

Puode sumaišome sviestą, cukrų ir auksaspalvį sirupą (aš kaip ir minėjau šį kartą naudojau medų). Kaitiname, kol išsilydys sviestas ir jame ištirps cukrus. Nuimame nuo ugnies ir sumaišome su sausais produktais.

Kepimo išklojame kepimo popieriumi (Viktorija rekomendavo formą tiesiog ištepti sviestu, bet aš naudojau vietoj jo kepimo popierių) ir joje tolygiai paskirstome gautą tešlą. Išlyginame šiek tiek paspausdami šaukštu. Šokoladą stambiai sukapojame ir gabaliukus įspaudžiame į tešlą.

Kepame iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 25 min.

Kai javainis iškepa, buka peilio dalimi padarome jame takelius (taip vėliau bus lengviau pjaustyti) ir paliekame formoje, kol visiškai atšąla.

Na ką javainis atšalo ir jau supjaustytas, didelis puodelis liepžiedžių ir čiobrelių arbatos irgi užplikytas, tad atslinkus lovos link gardžiuojuosi puikiu gardumynu ir juo dalinuosi su jumis. Skanaus ;)

Ps. kai pasveiksiu prižadu įdėti žadėtųjų tartalečių receptą :)

Šaltinis: http://receptumedis.lt/wordpress/2010/07/sokoladiniai-javainiai-flapjacks/

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą