2011 m. lapkričio 19 d., šeštadienis

Duona su skaldytais grūdais, vaisiais ir riešutais


Vis norėdavau išsikepti skanios naminės duonelės, bet vis prisibijodavau :) O štai vakar ėmiau ir prisiruošiau ir gana vėsų ir šaltą šeštadienio rytą jau mėgavausi nuostabia šilta namine duona :)Mmmmm...kaip gardu, dabar ji nuolatos bus ant mano stalo, tik bandysiu kiekvieną sykį kepti vis kitokią :) Na o šiai nuostabiai duonelei jums reikės:

100 g vaisių ir riešutų (šį kartą naudojau abrikosus, slyvas ir žemės riešutus);
100 g kviečių sėlenų;
100 g skaldytų kviečių;
100 g skaldytų rugių
400 g kvietinių miltų;
40 g saulėgrąžų;
40 g moliūgų sėklų;
60 g cukraus;
1 a.š. druskos;
250 ml raugo;
300 - 400 ml vandens (kiekis priklausys ir nuo raugo tirštumo, gali reikėti ir iki 400 ml, todėl geriausia pilti maišant ir žiūrėti, kada masė pasidarys kekso tirštumo).

Taigi viską pasiruošiau penktadienį iš vakaro, kad šeštadienio rytą galėčiau mėgautis šilta tik ką iškepta nuostabia duonele.

Visų pirma skaldytus kviečius ir rugius užpilkite verdančiu vandeniu santykiu 1:1 ir palaikykite valand1, tam kad jie išbrinktų ir suminkštėtų.
Vėliau visus sausus ingredientus sumaišykite, sudėkite raugą ir po truputi pilkite vandenį, vandens kaip ir minėjau pilkite tiek kad tešla pasidarytų kekso tirštumo.
Apie 3 - 4 valgomuosius šaukštus šios tešlos (geriausiai prieš dedant vaisius ir riešutus, nes gal kitą kartą norėsite kitos duonelės) nuimkite ir dėkite į stiklainį ir į šaldytuvą (tai bus jūsų raugas kitai duonelei, kurią norėsite kepti kada nors vėliau).
Taigi kai viską sudedame, dubenį uždengiame medžiaginiu rankšluostėliu ir paliekame per naktį (man gavosi ~ 12 valandų), tam kad tešla pakiltų. Na o atsikėlus ryte ir radus puikiai pakilusią masė dėkite ją į kepimo indą išklotą kepimo popieriumi ir šaukite į iki 190 laipsnių įkaitintą orkaitę, kepkite apie 70 min., man šį kartą kepė apie 90 min., tačiau ar duonelė iškepus galite puikiai patikrinti mediniu pagaliuku. Iškepus duonelei perkelkite ją ant grotelių ir leiskite šiek tiek atvėsti, na o tada jau temkite sviesto (kuris labai puikiai išsilydys dar ant šiltos duonelės) ir mėgaukitės nuostabaus skonio duonele. Man nuo jos skonio nes subjurės šeštadienio rytas prašviesėjo ir nuotaika pagerėjo :)

Skanaus ;)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą